Jaké druhy kávy vlastně jsou?

Máte rádi chuť a aroma vaší oblíbené kávy? Poznáváte jeho nové odrůdy pocházející z celého světa? Pokud ano, určitě si zamilujete náš nejnovější článek, díky kterému poznáte druhy tohoto nádherného nápoje.
 

Káva patří do Rubiaceae , jedné z největších botanických čeledí v rostlinné říši. Skládá se z asi 500 rodů a více než 6500 druhů rostlin, včetně stromů, keřů a bylin. Všichni rostou primárně v tropických a subtropických oblastech po celém světě. Z ekonomického hlediska je káva nebo Coffea nejdůležitějším členem rodiny Rubiaceae .

Rod Coffea se skládá z asi 25 hlavních druhů. Jsou to hlavně dřeviny a vždyzelené rostliny, které se liší velikostí. Semena kávy mohou pocházet z malých keřů a stromů vysokých přes 10 metrů. Jednotlivé druhy se také liší barvou listů (od nažloutlé až tmavě zelené, s hnědými nebo fialovými akcenty), velikostí a tvarem.

Rostliny rodu Coffea produkují bílé květy a červené plody zvané třešně. Každý z nich obsahuje dvě semena, tj. fazole, ze kterých po vhodné úpravě vaříme kávu.

Jak již bylo zmíněno dříve, existuje asi 25 hlavních druhů rostlin Coffea , z nichž dva jsou nejoblíbenější: Coffea arabica (Arabica) a Coffea canephora (Robusta). Zajímavé je, že káva se vyrábí také ze dvou dalších druhů, Coffea liberica (Liberica) a Coffea dewevrei (Excelsa), ale v mnohem menším měřítku.

Arabica představuje více než 60% světové produkce kávy v komerčním měřítku po celém světě. Jedná se o základní typ kávy pěstované v Jižní a Střední Americe a ve střední a východní Africe, stejně jako v dalších oblastech, kde převládají podmínky.
Arabica roste nejlépe ve stínu, ve vyšších nadmořských výškách mezi 1 000 a 2 000 metrů nad mořem. Stromy arabiky mají rádi oblasti, kde roční srážky dosahují průměrně
1 500–2 000 milimetrů a teploty se pohybují mezi 15–24 ° C. I když stromy snášejí nižší teploty, nemohou snést mráz.

Robusta představuje téměř 40% komerční produkce kávy, což je téměř veškerá produkce nearabických zrn. Robusta se pěstuje především v jihovýchodní Asii a západní Africe. Předním světovým výrobcem Robusty je Vietnam, který v tomto ohledu nedávno předběhl Brazílii.

Robusta má ráda mírně odlišné klimatické podmínky než Arabica. Nejprve Robusta roste v nižších nadmořských výškách od 0 do 700 m nm. Preferuje vyšší teploty (24–30 ° C) a srážky až 2000–3000 milimetrů.

Fazole Robusta mají hořčí chuť než fazole Arabica a obsahují také asi o 40-50% více kofeinu. Robusta je navíc odolnější vůči povětrnostním podmínkám a chorobám, které napadají kávovníky. Keře Robusta navíc poskytují více semen než stromy arabiky.

Ať už jste fanoušky Arabiky nebo Robusty, navštivte náš internetový obchod, kde najdete výběr káv z celého světa!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení